Grenlandija

Grenlandija – didžiausia sala Žemėje, kurią daugiau nei 4/5 dengia ledo skydas – ketvirtojo Š. Amerikos apledėjimo fragmentas (2,6 mln. km.3 vandens sušalusio į ledą). Apie penkis šimtus metų Grenlandijoje klestėdami gyveno vikingai - Eriko Raudonojo pasekėjai, laikas nuo laiko laivais pasiekdami Amerikos žemyną. Nuo 1721 m. Grenlandija buvo Danijos kolonija, 1953 m. padarius pataisas Danijos konstitucijoje, Grenlandija tapo lygiaverte karalystės dalimi. 1979 m Grenlandija gavo autonomiją. 1985 m. paliko Europos Sąjungą ir taip tapo pirmąja teritorija, savanoriškai pasitraukusia iš bendrijos.
Grenlandijoje gyvena 56000 gyventojų, kurių 87 proc. yra grenlandai (susimaišiusi rasė iš europiečių ir nuo seno čia gyvenusių inuitų). Didžioji dalis gyventojų evangelikai liuteronai.
Rytų Grenlandija yra kalnuota. Aukšti, trijų, trijų su puse kilometro aukščio kalnai bei plokščiakalniai taip pat būdingi pietvakariniams ir šiauriniams krantams. Pietvakarių pakrantėje vyrauja miškatundrei ir tundrai būdinga augmenija. Salos pietvakarius skalauja Vakarų Grenlandijos srovė ir dėl to čia klimatas šiltesnis ir švelnesnis. Net sausio mėnesį temperatūra būna apie -1 -4 C. Trogų slėniuose žaliuoja pievos, kai kur auga žemi medeliai. Grenlandijoje aptikta virš 1 000 rūšių augalų. Taip pat gausu žuvų bei jūrinių žinduolių.
Nardymas Grenlandijoje
Kelionių organizatorius UAB Destinata kviečia keliauti į Grenlandiją. Kartu su Danijos partneriais organizuojame žvejybos, nardymo ir apžvalgines keliones į pietvakarių Grenlandijos pakrantę.
Plačiau »