Sokotra

Jemenui priklausanti Sokotros sala yra nutolusi nuo Afrikos krantų apie 250 km. "Eipheba Sakhotora" išvertus iš senosios arabų kalbos reiškia „Laimės sala“. Tai ne tik vienas gražiausių ir unikaliausių gamtos kampelių pasaulyje, bet ir svarbus strateginis bei prekybinis taškas arabų istorijoje. Sokotros krantus skalauja Indijos vandenynas, ji yra maždaug 120 km ilgio ir 40 km pločio. Saloje gyvena apie 40,000 gyventojų, kurie turi savo atskirą kalbą bei savitą kultūrą be Jemeno arabų kalbos ir papročių. Pati Sokotros sala yra daugiau susijusi su Afrikos nei arabiškosiomis tradicijomis. Salos pakrantėse, mažose lūšnelėse, gyvena afrikiečių kilmės žvejai, upių pakrantėse - arabų kilmės klajoklių gentys, o kalnuose, ganydami gyvulius, iš olos į olą keliauja senosios Sokotros giminės palikuonys. Klimatas - švelnus, jūrinis, temperatūra svyruoja nuo 28 iki 38 laipsnių visus metus. Nuo gegužės iki spalio mėnesio pučia stiprūs musonai, o rugsėjo- lapkričio mėnesiais – palyja.
 
Šiandien sala vis dar negausiai lankoma turistų, tad yra išlaikiusi autentišką žavesį ir labai mažai pasikeitusi nuo tų laikų, kai prieš du tūkstantmečius joje išsilaipino pirmieji keliautojai. Dabar čia atvyksta unikalios floros ir faunos ieškotojai – Sokotroje ypač didelė unikalių augalų, retų paukščių ir vabzdžių įvairovė. Daugiau nei du šimtus augalų ir gyvūnų rūšių galima rasti tik Sokotroje ir niekur kitur pasaulyje. Kraštovaizdis įvairus ir stebina ryškiais kontrastais – nuo žydrų lagūnų iki sniego baltumo smėlio kopų, nuo nykių dykynių iki aukštikalnių pievų Haggier kalnuose.
Sokotros priekrančių vandens pasaulis unikalus savo įvairove. Nardytojai čia gali stebėti rūšis būdingas Okeanijai, Raudonajai jūrai ar Indijos vandenyno pietų archipelagams. Nereikia net akvalangų norint pamatyti morenas, rajas ar didžiulius gruperius bei papūgžuves.

Sokotra – viena iš unikalių pasaulio vietų, išlaikiusių priešistorės savitumą ir natūralumą iki šių dienų. Tai tarsi prieglobstis nuo civilizuoto pasaulio kasdienybės. Kelionė į ją pilna nuotykių, įspūdžių ir puikių prisiminimų.

Mes siūlome dvi apsilankymo Sokotroje programas. Viena jų daugiau skirta nardytojams, o antroji bendram salos pažinimui. Jeigu turite specialių pageidavimų ir norite daugiau laiko praleisti keliaudami pėsčiomis kalnais ar žvejodami didžiulius tunus ir gruperius, mielai sudarysime atskirą programą.
Sokotros programa
10 dienų programa skirta bendram salos pažinimui ir aktyviam poilsiui
Plačiau »
Nardymas Sokotroje
Standartinėje 10 dienų programoje iš 7 dienų Sokotroje, trys skirtos nardymui ir keturios - salos pažinimui. Pageidaujant nardymui galima skirti daugiau dienų, nakvojant nardymo vietų stovyklavietėse.
Plačiau »